tel.: 32 215 81 11, 32 214 50 56
 info@centrumpodplatanem.pl
All rights reserved © 2019, Centrum Pod Platanem
medycyna estetyczna, stomatologia

Design by Goldfish
Code by Qcreator

Centrum Pod Platanem,

43-502 Czechowice-Dziedzice,

ul. Sienkiewicza 33

BODY HEALTH- masaż podciśnieniowy

 

Body Health umożliwia przeprowadzanie zabiegów zarówno na ciało jak i na twarz. Płynna regulacja mocy daje możliwość dopasowania zabiegów do indywidualnych potrzeb.

Główny cel: zwalczanie cellulitu

Nowe urządzenie BHS 301 to najskuteczniejsze rozwiązanie w zwalczaniu cellulitu, nawet w jego najbardziej zaawansowanych stadiach. Zapobiega również powstawaniu nowych nierówności na skórze. Wspaniałe rezultaty również w przypadku:

- Miejscowego nagromadzenia tłuszczu.
- Modelowania sylwetki.
- Obwodowych zaburzeń krążenia.
- Rozstępów i bliznowców.
- Rehabiltacji pooperacyjnej.
- Rozluźnienia mięśni.

Tajemnica skuteczności

- Nieinwazyjna metoda terapii próżniowej pobudza tkanki skóry i stymuluje mikrokrążenie.
- Drenaż limfatyczny usuwa nagromadzone płyny w rejonach objętych schorzeniem, zmniejsza
warstwę tkanki tłuszczowej.
- Pobudza system krążenia tętniczego.
- Ułatwia usuwanie toksyn i nadmiaru tłuszczu.
- Modeluje kształt ciała i zmniejsza jego objętość poprzez przyspieszenie rozpadu tłuszczu w najgłębszych pokładach.

Zabiegi na twarz

Zabieg zalecany jest do wzmacniania krążenia i odnowy komórkowej.
Sprawdza się w takich przypadkach jak:
blizny potrądzikowe, nadmierne gromadzenie wody po liftingu,
oczyszczanie twarzy, a w szczególności leczenie i zapobieganie starzeniu się twarzy.

- Mikrodermabrazja DIAMOND STICK® – powoduje eksfoliację, która przywraca skórze świeżość i blask.
- Widocznie zwiększa napięcie mięśni, dzięki czemu rysy twarzy stają się wyraźniejsze a usta pełniejsze.
- Terapia próżniowa unosi bruzdy zmarszczkowe, zmniejsza skurcze mięśni, wyraźnie wygładzając zmarszczki mimiczne. Pod koniec zabiegu twarz będzie wyglądać zdecydowanie młodziej.

Zastosowania w medycynie

- Flebologia: poprawia sytuację w syndromie niewydolności żylnej (uczucie ciężkości w kończynach).
- Limfologia: zmniejsza obrzęki limfatyczne aktywując krążenie limfy i reabsorbcję białek.
- Chirurgia: zmniejsza obrzęki pooperacyjne, zapobiegając powstawaniu rozrośniętych i ściągających blizn.
- Oparzenia: zapewnia elastyczność i giętkość bliznowatym tkankom, umożliwiając większy zakres ruchu (rozciąganie).
- Reumatyzm: zapewnia rozluźnienie mięśni i stawów, pozwalając pacjentom odzyskać sprawność ruchową. Pomaga w walce z bólem.
- Traumatologia: pomaga w rehabilitacji algoneurodystrofii oraz w rehabilitacji pourazowej.

Najczęściej zadawane pytania:

Co to jest Body Health?

Body Health to nieinwazyjna metoda wykorzystująca ciągłą próżnię o stałej sile przepływu (terapia próżniowa), która porusza tkanki skóry i stymuluje mikrokrążenie.

Co to jest terapia próżniowa?

Terapia próżniowa to nieinwazyjna, czyli nieoperacyjna metoda polegająca na zasysaniu próżnią powierzchniowych warstw skóry. Zasysanie otwiera naczynia krwionośne zamknięte przez siłę pompującą serca, co prowadzi w ciągu życia pacjenta do takich znanych nam wszystkim procesów jak: miejscowe gromadzenie się tłuszczu, cellulit i inne zmiany oraz patologie tkanki łącznej.

Jakie rozwiązania proponuje terapia próżniowa Body Health?

Kiedy naczynia krwionośne są otwarte, Body Health zwiększa potencjał tlenu i składników odżywczych otrzymywanych przez powierzchniowe tkanki skóry. Równocześnie zwiększa szybkość usuwania toksyn z komórek. Poruszony dzięki zabiegowi płyn wnika w przestrzenie międzykomórkowe. Powstaje tam limfa, która następnie jest odprowadzana przez włosowate naczynia limfatyczne. Siła ssania Body Health wynosi maksymalnie 1000 millibarów. Dzięki ciągłemu ssaniu powoduje mechaniczny drenaż limfatyczny.

Jak i kiedy można zobaczyć rezultaty?

Body Health zwiększa krążenie płynów i ta poprawa jest odczuwalna już przy pierwszej sesji. Pacjentka wraca do domu w lepszym nastroju, widocznie zwiększa się diureza, ponieważ cząsteczki kwasów tłuszczowych są usuwane w naturalny sposób (z moczem). Każda sesja zwiększa diurezę u pacjentki nawet o 50%. Razem z nadmiarem wody usuwane są toksyny, które powodują zwiększanie się cellulitu. Optymalne wyniki uzyskuje się po 2 miesiącach, czyli po typowym leczeniu składającym się z dwóch sesji zabiegowych co tydzień. Aby ocenić te zmiany, bierzemy pod uwagę parametry kliniczne takie jak wygląd skóry – bardziej miękka i gładsza – oraz poprawę krążenia.

Jak długo trwa sesja?

Około 45 minut. Zależy od rodzaju zabiegu: dłużej trwa modelowanie całego ciała, mniej czasu zajmuje rozbijanie miejscowo nagromadzonego tłuszczu.

Czy jest to zabieg wyłącznie do ciała, czy też można go stosować także na twarz?

Body Health oferuje zarówno zabiegi do ciała, jak i do twarzy.

Jakie wyniki można uzyskać przy zabiegach na twarz?

Ponieważ podskórna tkanka łączna nie jest tak gruba, jak w innych częściach ciała, zabieg można stosować na umięśnionych częściach twarzy. Zwiększa się napięcie mięśni. Ponadto krążenie wpływa pozytywnie na napięcie skóry, zmniejszając duże zmarszczki mimiczne i usuwając drobniejsze. Efekty są widoczne już po pierwszej sesji.

Ile sesji potrzeba przy terapii przeciwko starzeniu?

Minimum od dziesięciu do dwunastu sesji dwa razy w tygodniu. Choć zmiany widoczne są już po pierwszych sesjach, właściwy efekt uzyskuje się na końcu.

Co się czuje podczas zabiegu? Czy jest bolesny?

Absolutnie nie, pacjentka leży na fotelu, a resztę wykonuje osoba obsługująca urządzenie Body Health. W trakcie zabiegów i po każdej sesji pacjentka czuje się komfortowo.

Jaka poprawa jest widoczna przy cellulicie 2 i 3 stopnia?

Cellulit 2 i 3 stopnia może zostać wyleczony. Wyleczyć można nawet najgłębszy cellulit, charakteryzujący się węzłami lub bolesnymi kulkami w otoczeniu tłuszczu, który zazwyczaj nie pozwala pacjentce spać na boku.

Czy stracę centymetry? Czy poczuję się lepiej?

Tak, zabiegi modelują, zmniejszają wielkość komórek tłuszczowych i w konsekwencji pacjentka chudnie. Ponadto ma więcej energii dzięki temu, że pozbywa się nagromadzonych toksyn.

Czy zabieg działa na żylaki?

Tak, poprawia krążenie obwodowe, wspomaga drenaż limfatyczny, usuwa zalegające płyny, które wywołują uczucie ciężkości w kończynach dolnych.

Co się dzieje z rozstępami? Czy ta metoda je usuwa?

Kiedy poprawia się mikrokrążenie, czerwone rozstępy zmniejszają się w widoczny sposób. Jeśli towarzyszy temu inna metoda terapeutyczna np: biostymulacja, mezoterapia lub dermabrazja mogą zniknąć całkowicie. Z kolei białe rozstępy, które powstają dłużej, również można częściowo usunąć. Potrzeba jednak więcej zabiegów.