tel.: 32 215 81 11, 32 214 50 56
 info@centrumpodplatanem.pl
All rights reserved © 2019, Centrum Pod Platanem
medycyna estetyczna, stomatologia

Design by Goldfish
Code by Qcreator

Centrum Pod Platanem,

43-502 Czechowice-Dziedzice,

ul. Sienkiewicza 33

Botox

Botox

Leczenie preparatem Botox jest prostą, niechirurgiczną metodą, która pozwala na wygładzenie zmarszczek mimicznych.

Toksyna botulinowa jest substancją używaną do celów medycznych powodującą zablokowanie przewodzenia w nerwach odpowiedzialnych za skurcz mięśni. Podczas ruchów mimicznych twarzy, np. podczas marszczenia brwi lub uśmiechania się dochodzi do skurczu mięśni twarzy i powstania zmarszczek dynamicznych. W ten sposób powstają tzw. kurze łapki wokół oczu lub podłużne zmarszczki czołowe. Z upływem czasu dochodzi do pogłębienia zmarszczek, które się utrwalają. Zastosowanie toksyny botulinowej powoduje skuteczne wygładzenie bruzd powstałych przy ruchach mimicznych twarzy oraz przywraca jej młodość, świeżość oraz prawidłowe napięcie.

Czym jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa jest neurotoksyną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Preparat BOTOX stosowany do celów kosmetycznych jest oczyszczonym białkiem, które powoduje relaksację mięśni odpowiedzialnych za powstanie zmarszczek.
Jak działa botulina?

Po wprowadzeniu preparatu w odpowiednie mięśnie twarzy dochodzi do hamowania impulsów nerwowych i zablokowania skurczu mięśnia i tym samym marszczenia oraz fałdowania skóry prowadząc do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Okres działania toksyny wynosi około 4 miesięcy. Toksyna działa tylko w obrębie mięśni do których została wprowadzona. Pozostałe mięśnie twarzy funkcjonują prawidłowo.
Kiedy można używać preparatów toksyny botulinowej?

Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu:

- zmarszczek między brwiami
- poziomych linii na czole
- kurzych łapek lub linii śmiechu między oczami
- Jest coraz powszechniej stosowany w celu wygładzenia linii szyi oraz unoszenia brwi, co nadaje im młodszy wygląd i łagodzi wyraz oczu

Zastosowanie toksyny botulinowej w medycynie estetycznej:

- zmarszczki czołowe poprzeczne
- zmarszczki gładzizny czoła
- boczne i środkowe uniesienie brwi
- zmarszczki wokół oczu – kurze łapki
- zmarszczki nad górną wargą
- nadmierne pocenie

Na czym polega zabieg?

Preparat jest wstrzykiwany w odpowiednie mięśnie twarzy przy użyciu sprzętu jednorazowego. Ból związany ze wstrzyknięciami jest niewielki, skórę twarzy można dodatkowo znieczulić. Zabieg trwa około 10 minut i zależy od liczby wykonanych iniekcji. Botulina zaczyna działać po siedmiu dniach od wstrzyknięcia a pełen efekt kosmetyczny jest widoczny po upływie 7-14 dni. Efekt leczenia może utrzymywać się około 4 miesięcy i jest indywidualny dla każdego pacjenta. Przy kolejnych zabiegach okres ten może ulec wydłużeniu.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa kilkanaście minut, dlatego też często procedura zabiegowa określana jest mianem lunchowej.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

W czasie wykonywania zabiegu będziesz czuć lekkie ukłucia. Choć zabieg jest praktycznie bezbolesny niektóre osoby szczególnie wrażliwe na ból decydują się na znieczulenie miejscowe.

Kiedy możesz się spodziewać efektów zabiegu?

Pożądany efekt, w zależności od wieku i stanu skóry, uzyskuje się w ciągu 5-7 dni od zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać procedurę?

Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy, przy kolejnych kuracjach czas działania, a co za tym idzie odstępy między kolejnymi zabiegami, wydłużają się. Po ustaniu działania preparatu zmarszczki na ogół nie są tak głębokie jak przed kuracją, jednak z biegiem czasu, jeśli nie będziesz kontynuować kuracji, skóra będzie się starzeć zgodnie z jej biologicznym wiekiem.

Jak postępować po zabiegu?

Zabieg na ogół nie pozostawia śladów. Zdarza się lekkie zaczerwienienie, które zwykle ustępuje po około godzinie. Po zabiegu możesz wrócić do pracy i codziennej aktywności. Musisz jednak pamiętać, że przez kolejne kilka tygodni nie rekomenduje się zabiegów wykorzystujących fale radiowe, głęboką podczerwień czy zabiegów laserowych. Osłabią one oraz skrócą czas działania preparatu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Botox’u?

- ciąża
- stosowanie antybiotyków
- stany grypowe
- zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego(miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna).
Czy są jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu zdarza się lekkie zaczerwienienie i delikatne ślady po nakłuciach.