tel.: 32 215 81 11, 32 214 50 56
 info@centrumpodplatanem.pl
All rights reserved © 2019, Centrum Pod Platanem
medycyna estetyczna, stomatologia

Design by Goldfish
Code by Qcreator

Centrum Pod Platanem,

43-502 Czechowice-Dziedzice,

ul. Sienkiewicza 33

Depilacja laserowa

W naszym centrum stworzyliśmy wyjątkową możliwość dopasowania odpowiedniego urządzenia do indywidualnych potrzeb naszych pacjentów. Zabiegi wykonuje się za pomocą najnowocześniejszych urządzeń na rynku: Lumenis Lightsheer DUET, Lumenis LightSheer oraz Lumenis IPL. Producentem wszystkich urządzeń jest amerykańska firma Lumenis – światowy lider w zakresie technologii laserowej stosowanej w zabiegach medycznych i estetycznych. Wszystkie owe urządzenia posiadają uznane na całym świecie amerykańskie certyfikaty FDA (Food and Drug Administration).

Nowość w depilacji laserowej! Laser diodowy LightSheer Duet.

LightSheer Duet, wyprodukowany przez firmę Lumenis, to najszybsze, najnowsze i jednocześnie najmocniejsze urządzenie z cenionej na całym świecie linii laserów LightSheer®, uchodzących za najskuteczniejsze systemy przeznaczone do depilacji laserowej. LightSheer Duet to światowy przełom w dziedzinie urządzeń depilacyjnych. Na tle starszych modeli wyróżnia się on:

- skróconym czasem trwania zabiegu depilacji,
- znacznie słabszymi odczuciami bólowymi, przez co eliminuje konieczność stosowania środków znieczulających.

LightSheer Duet o jedyny laser, który posiada:

2 głowice pracujące:

Mniejsza głowica – LightSheer ET 9x9mm – przeznaczone jest do depilacji małych powierzchni i trudno dostępnych miejsc. Starszy model posiada tylko tę jedną głowicę.

Większa głowica – LightSheer HS – 22x35mm – wykorzystywana do depilacji większych powierzchni, takich jak nogi, plecy czy brzuch. Umożliwia ona wykonanie depilacji całych nóg zaledwie w ok. 30 minut. Dla porównania, za pomocą starszego modelu ten sam zabieg wykonywany był w 2-3 godziny.

Innowacyjny system zasysania skóry Vacum, który umożliwia lepszą absorpcję energii oraz głębszą penetrację wiązki światła, co pozwala na uzyskanie skutecznej depilacji przy wykorzystaniu zdecydowanie niższych energii. Przy zastosowaniu systemu Vacum możliwa jest również depilacja osób z ciemną karnacją, wrażliwą skórą oraz tendencją do pękających naczynek.

Konsultacja

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której lekarz przeprowadza wywiad, ocenia stan skóry i jej fototyp oraz ustala dawkę energii emitowanej podczas depilacji. Wykonuje także próbę laserową na powierzchni skóry, która zostanie poddana zabiegowi.

Zalecenia przed zabiegiem:

- Nie wyrywać włosów min. na 4 tyg. przed zabiegiem,
- Nie stosować kremów depilujących na min. 3 tygodnie przed zabiegiem,
- Nie stosować przez minimum miesiąc przed zabiegiem:
- leków uczulających na słońce (min. 2 tyg. od zakończenia leczenia),
- kremów zawierających isotretinoinę, retinol, wit. C, kwasy owocowe (minimum 1 miesiąc przed   zabiegiem), dziurawca, nagietka,
- kosmetyków i leków złuszczających.
Do zabiegów nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Włosy najlepiej zgolić przed samym zabiegiem. Nie stosować żadnych kremów lub maści przed zabiegiem.

Zalecenia po zabiegu:

- nie opalać się przez okres min. 2 tyg.
- nie stosować leków światło uczulających, kosmetyków i leków złuszczających oraz dziurawca i nagietka przez min 2 tyg. po zabiegu,
- przez kilka dni po zabiegu nie stosować spirytusu, toników z zawartością alkoholu i mydła,
- 2-3 razy dziennie przez okres 2-3 dni po zabiegu stosować krem nawilżający.

Reakcja na zabieg jest sprawą indywidualną. Każda skóra reaguje w sposób sobie właściwy: może wystąpić miejscowe zaczerwienienie, rumień, niewielkie przebarwienia. W razie wątpliwości można skonsultować się z lekarzem.

Przeciwskazania do zabiegu:

- ciąża,
- leki światło uczulające, retinoidy,
- zioła światło uczulające (dziurawiec, nagietek-przestać używać na ok. 2-3 tyg. przed zabiegiem),
- świeża opalenizna ( również solarium- 2-3tyg., samoopalacze -2 tyg.),
- krem z retinolem (zaprzestać stosowania na 3 tyg. przed zabiegiem),
- depilacja woskiem lub pęsetą (1 miesiąc przed zabiegiem),
- bielactwo, łuszczyca,
- peeling (zaprzestać stosowania na 1 tydzień przed zabiegiem).

 

Często zadawane pytania?

Ile zabiegów jest potrzebnych?

Depilacja laserowa jest skuteczna. Efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Wszystkie uszkodzone włosy wypadają. Niemniej jednak depilacja jest skuteczna jedynie dla włosów w fazie wzrostu, a więc ilość włosów usuniętych na stałe to będzie ilość włosów, w których zniszczono komórki macierzy. Zwykle jest to od 15% w górę, np. na plecach jest to 30 %, natomiast na ramieniu tylko ok. 16% włosów występuje w tej fazie. Zabiegi powinne być powtarzane nie częściej niż co 8 tygodni. Zwykle dla pełnego rezultatu należy spodziewać się około 6 zabiegów. Depilacja jest najskuteczniejsza u pacjentów o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Pacjenci o odwrotnych proporcjach – ciemnej karnacji i jasnych włosach wymagają większej ilości zabiegów. Włosów bląd, siwych jak i rudych nie da się usunąć.

 

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to metoda usuwania owłosienia wykorzystująca zjawisko selektywnej fototermolizy. Wiązka światła emitowana przez laser jest absorbowana przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę. Struktury te zostają podgrzane, dochodzi do koagulacji białek w wyniku czego następuje ich zniszczenie. Zjawisko selektywnej fototermolizy pozwala na destrukcję struktur mieszka włosowego zawierających melaninę bez uszkodzenia sąsiadujących tkanek, co niweluje ryzyko skutków ubocznych.

Od czego zależą rezultaty depilacji laserowej?

Rezultaty oraz szybkość uzyskania efektów depilacji laserowej zależą od wielu czynników m.in.: gospodarki hormonalnej, fototypu, chorób, przyjmowanych leków, ilości, koloru, grubości oraz rodzaju włosów.

W przypadku jakich włosów zabiegi sprawdzają sie najlepiej?

Zabiegi depilacji laserowej najlepiej działają w przypadku ciemnych, grubych włosów oraz jasnej skóry. W przypadku włosów bardzo jasnych, siwych bądź rudych zabiegów raczej się nie wykonuje ze względu na znikomy efekt.

Czy depilację laserową można wykonywać latem?

Depilację laserową można wykonywać w okresie silnego nasłonecznienia pod warunkiem odpowiedniego zdyscyplinowania pacjenta. Pacjent musi bezwzględnie używać kremów z filtrem 50+ oraz unikać słońca. Jeśli zabiegi wykonywane są w obrębie twarzy wskazane jest noszenie kapelusza, jeśli natomiast w obrębie ciała zalecane jest noszenie odzieży zapobiegającej bezpośredniego kontaktu skóry ze słońcem.

Czy przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej konieczna jest konsultacja lekarska oraz wykonanie przez lekarza próby laserowej?

Przed wykonaniem serii zabiegów konsultacja lekarska oraz wykonanie próby laserowej są niezbędne. Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, którego celem jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Ocenia również fototyp skóry oraz rodzaj włosów. Na podstawie wszystkich zebranych informacji dobiera odpowiednie parametry do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Następnie wykonuje próbę laserową, żeby sprawdzić reakcję skóry na światło lasera. W czasie konsultacji udziela szczegółowych informacji na temat zabiegu i odpowiada na wszystkie pytania nurtujące pacjenta. Przeprowadzenie konsultacji lekarskiej oraz wykonanie próby laserowej minimalizuje ryzyko związane z wystąpieniem działań niepożądanych w postaci poparzeń, przebarwień oraz odbarwień.

Czy w przypadku zaburzeń gospodarki hormonalnej można wykonywać zabiegi depilacji laserowej?

Depilację laserową można wykonywać w przypadku zaburzeń hormonalnych po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Należy poinformować pacjenta o tym, że możliwa będzie potrzeba wykonania większej ilości zabiegów oraz efekt może utrzymywać sie krócej.

Czy depilację laserową można wykonywać w przypadku hirsutyzmu?

W przypadku hirsutyzmu (nadmiernego owłosienia) można wykonywać zabiegi depilacji laserowej po uprzedniej konsultacji z lekarzem. W takim przypadku trzeba się jednak liczyć z koniecznością wykonania większej ilości zabiegów oraz możliwością odrastania włosów. Ponieważ jednak odrastające włosy są rzadsze oraz jaśniejsze, depilacja laserowa w przypadku hirsutyzmu może mieć pozytywny wpływ na samopoczucie pacjenta.

Ile czasu po zabiegu nie wolno sie opalać?

Po zabiegu opalanie jest bezwzględnie zabronione przez okres 4 tygodni.

W jakim wieku można poddać się zabiegom depilacji laserowej?

Zabiegi depilacji laserowej najlepiej zacząć po okresie dojrzewania, ponieważ optymalne efekty uzyskuje się w przypadku pacjentów z ustabilizowaną gospodarką hormonalną.

Czy miesiączka jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu?

Miesiączka nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej, ale podczas miesiączki pacjentki mają mniejszą tolerancję na ból.

Jaka jest różnicą miedzy dwiema głowicami używanymi w zabiegach depilacji laserem LightSheer Duet?

Głowica LightSheer Duet HS posiada okienko zabiegowe o wymiarach 22x35mm i używana jest do depilacji dużych powierzchni ciała (uda, łydki, plecy), co znacznie skraca czas wykonywania zabiegu. Wykonywanie zabiegów przy jej użyciu minimalizuje również odczucie bólu. Głowica LightSheer Duet ET znakomicie sprawdza się przy depilacji małych powierzchni (broda, górna warga), usuwania pojedynczych, słabszych oraz jaśniejszych włosów. W związku z tym, stosowana jest również do kolejnych zabiegów w serii na dużych powierzchniach. Innowacyjny system zasysania skóry Vacum, w który zaopatrzona jest głowica HS, umożliwia lepszą absorpcję energii oraz głębszą penetrację wiązki światła, co pozwala na uzyskanie skutecznej depilacji przy wykorzystaniu zdecydowanie niższych energii.

Czy zabiegi depilacji laserowej mają ogólny wpływ na organizm?

Laser działa tylko powierzchownie, nie wpływając na funkcje organizmu.

Czy stosowanie samoopalaczy jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu laserowego usuwania owłosienia nie można stosować samoopalaczy oraz kremów samoopalających przez okres min. 2 tygodni.

Czy można wykonywać zabiegi w przypadku opalonej skóry?

W przypadku bardzo opalonej skóry oraz świeżej opalenizny wykonywanie zabiegów depilacji laserowej jest niemożliwe. Melanina znajdującą sie w skórze pochłania wówczas energię emitowaną przez laser, co doprowadzić może do poparzeń, przebarwień oraz odbarwień. Laser depilacyjny LightSheer Duet posiada opcję do skóry opalonej, nie może to być jednak świeża opalenizna, bądź opalenizna mocna. Należy się liczyć również z tym, że w przypadku skóry nawet lekko opalonej efekty zabiegów depilacji laserowej są słabsze.