tel.: 32 215 81 11, 32 214 50 56
 info@centrumpodplatanem.pl
All rights reserved © 2019, Centrum Pod Platanem
medycyna estetyczna, stomatologia

Design by Goldfish
Code by Qcreator

Centrum Pod Platanem,

43-502 Czechowice-Dziedzice,

ul. Sienkiewicza 33

Laser frakcyjny Lumenis Total-FX

Total-FX – DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH

Z naszego doświadczenia i szkoleń laser frakcyjny firmy Lumenis Encore jest najlepszym i najbezpieczniejszym laserem frakcyjnym na świecie. Uzyskiwane efekty po zabiegach są nieporównywalne z żadnymi laserami na świecie!!!

Pacjenci Centrum pod Platanem

Coraz większa liczba aktywnych osób szuka sposobu na odzyskanie młodzieńczego wyglądu skóry bez wiotkości, bez bruzd, bez zmarszczek, bez przebarwień i innych niekorzystnych zmian wywołanych starzeniem się i uszkodzeniem po słonecznym.

TotalFX jest rewolucyjnym laserem frakcyjnym łączącym zabiegi DeepFX i ActiveFX osiągającym fenomenalne rezultaty podczas jednego zabiegu z minimalnym czasem gojenia. Laser frakcyjny operuje tylko część skóry, pozostawiając zdrową skórę, która pomaga w procesie leczenia i zmniejsza czas gojenia umożliwiając szybki powrót do normalnego trybu życia. DeepFX wykorzystuje bardzo wąską wiązkę światła lasera usuwając pasmo (kanał) tkanki w głąb warstw skóry.
Zaraz po zabiegu organizm zaczyna regenerować kanał, którego gojenie stymuluje odbudowę kolagenu poprawiając wygląd zmarszczek, blizn i linii mimicznych. ActiveFX używa szerszej wiązki światła lasera w leczeniu górnej warstwy skóry w celu usunięcia niepożądanej pigmentacji i pomaga w rekonstrukcji skóry. Zabieg TotalFX stymuluje wzrost kolagenu przez okres sześciu miesięcy, co pomaga poprawić wygląd: blizn, zmarszczek, jędrność, ton i pigmentacje skóry.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej unikatowej technologii Lumenis Encore jest obecnie najskuteczniejszy systemem na rynku światowym, nieporównywalny z żadną z innych dostępnych technologii. Stanowi najbardziej efektywne i najbardziej wszechstronne urządzenie laserowe stosowane w medycynie estetycznej, oferujące szeroki zakres zastosowań takich jak:

- usuwanie blizn (trądzikowych, poparzeniowych)

- usuwanie zmian starczych


- dermabrazja laserowa


- lifting laserowy (usuwanie zwiotczenia skóry)


- usuwanie zmian barwnikowych

- redukcja rozszerzonych porów

- ujędrnianie tkanek miękkich

- usuwanie zmarszczek powiek


- usuwanie rozstępó
Okres gojenia po zabiegu w zależności od zastosowanej procedury trwa od pięciu dni do około tygodnia. W tym czasie możliwe jest zaczerwienienie, pieczenie, opuchlizna, skóra może zmienić barwę na brązowy odcień. W odniesieniu do osiąganych rezultatów okres gojenia jest stosunkowo krótki w porównaniu z innymi inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat procedury zabiegu, możliwych do osiągnięcia efektów zapraszamy na bezpłatną konsultację.

 

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

- ciąża/karmienie;
- tendencja do bliznowacenia (keloidy);
- bielactwo;
- świeża opalenizna;
- przyjmowanie antykoagulantów (np. aspiryna)
- piling chemiczny lub mechaniczny (2-3 tyg)
- isotretinoina (na 6 miesięcy przed);
- choroba nowotworowa/radioterapia
- silna opryszczka
- infekcje i stany zapalne skóry.

 Pacjenci Centrum pod Platanem

Często zadawane pytania na temat zabiegu.

Ile zabiegów jest potrzebne?

Zabieg TotalFX jest zabiegiem, który daje NAJLEPSZE możliwe rezultaty na rynku medycyny estetycznej. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. W przypadku większości pacjentów jeden zabieg jest wystarczający. W przypadku usuwania głębokich blizn po trądziku lub poparzeniach jest potrzeba powtórzenia zabiegu około 3 razy, wszystko to zależy od oczekiwań pacjenta.

Gdzie można stosować zabieg TotalFX?

Zabieg TotalFX może być stosowany na obszarze całego ciała, lecz najczęściej stosowany jest na twarzy, szyi, dekoldzie i dłoniach. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych laserami starego typu, zabieg TotalFX pozwala na odmłodzenie szyi i dekoltu, których nie poddawało się wcześniej dostępnym zabiegom.

Czy zabieg TotalFX jest bezpieczny?

Technologia Laseru Encore jest zatwierdzona przez Amerykańskie FDA. Zabieg TotalFX należy do najbezpieczniejszych zabiegów tego typu na świecie jak i przynosi najlepsze i nieporównywalne rezultaty.

Czy zabiegi są bolesne?

Zazwyczaj odczuwa się kłucie, które jest tolerowane przez pacjentów. Aby zmniejszyć dyskomfort pacjenta, przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający. Również, do zwiększenia komfortu pacjenta wyposażyliśmy nasz gabinet w specjalną chłodziarkę, która podczas zabiegu dmucha zimne powietrze na okolice robionego zabiegu, co daje natychmiastową ulgę pacjentowi. W przypadku bardziej intensywnych zabiegów można zastosować doustne środki przeciwbólowe.

Jak długo trwa zabieg?

Sam zabieg trwa około 30 minut, lecz cała wizyta w gabinecie trwa około 1.5 godziny.

Jak szybko powraca się do normalnego trybu życia?

Większość pacjentów powraca do normalnego trybu życia po upływie 5 dni. W przypadku intensywniejszego zabiegu okres ten może się wydłużyć do 7 dni. Po zabiegu pacjent dostaje wskazówki i produkty do aplikacji na skórę gdzie był robiony zabieg. Na obszarze zabiegu występuje bardzo krótkie pieczenie skóry, zaczerwienienie, obrzęk, łuszczenie się skóry.

Jak dbać o skórę?

Po zakończeniu procesu gojenia się powracamy do normalnego trybu życia. Musimy tylko zwrócić uwagę na słońce. Ochrona przed słońcem jest wymagana ponieważ skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa na poparzenia słoneczne. Po zabiegu na skórę należy regularnie nakładać kremy z filtrem chroniącym przed promieniowaniem słonecznym. Aplikację kremu należy powtarzać, co najmniej dwa razy dziennie w ciągu kilku następnych miesięcy po zabiegu. Należy stosować kremy z wysokimi filtrami UV .

Kiedy widać efekty?

Większość pacjentów zauważy różnicę już w kilka dni po przeprowadzeniu zabiegu. Jednakże całkowity efekt następuje po okresie około 6 miesięcy.

Czy zabiegi są trwałe?

Zabieg TotalFx jest trwały i skuteczny. Jak długo będą widoczne efekty zależy od wielu czynników takich jak wiek pacjenta, pielęgnacja skóry zabiegi stosowane do podtrzymania efektów. Zabiegiem TotalFX możemy cofnąć czas lecz niestety nie możemy go zatrzymać. Za pomocą specjalnie dostosowanego programu przez naszego lekarza możemy efekty zabiegu wydłużyć. Zapraszamy na bezpłatną konsultację.