tel.: 32 215 81 11, 32 214 50 56
 info@centrumpodplatanem.pl
All rights reserved © 2019, Centrum Pod Platanem
medycyna estetyczna, stomatologia

Design by Goldfish
Code by Qcreator

Centrum Pod Platanem,

43-502 Czechowice-Dziedzice,

ul. Sienkiewicza 33

Wypełniacze

Wypełniacze

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym charakteryzują się dużą skutecznością oraz natychmiastowym efektem. Efekt kosmetyczny utrzymuje się przez około 12 miesięcy, po tym czasie preparaty kwasu hialuronowego stopniowo ulegają degradacji i całkowitemu wchłonięciu. Po eliminacji wypełniacza należy zabieg powtórzyć. Stosowanie preparatów zawierających kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczne.
Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu w postaci żelu do skóry na odpowiednią głębokość. Preparat podaje się pod widoczną bruzdę, po czym następuje jej wypełnienie. Podając kwas hialuronowy w czerwień wargową możemy powiększyć i ukształtować usta. Zabieg ten nie wymaga wykonania testu uczuleniowego i trwa ok. 30 minut. Rezultat jest widoczny natychmiast po zabiegu. Do znieczulenia skóry twarzy używa się krem Emla. Zaraz po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta i mogą wystąpić minimalne krwiaki w miejscach wstrzyknięcia.

Zastosowanie wypełniaczy w medycynie estetycznej:

- usunięcie bruzd nosowo-wargowych
- usunięcie zmarszczek okolicy oczu
- usunięcie opadających kącików ust
- powiększanie, modelowanie i ujędrnianie ust
- modelowanie kształtu twarzy
- podniesienie brwi
- uwypuklanie policzków

Stosowane wypełniacze:

Do wypełniania zmarszczek używamy produktów długodziałających, jednak niepermanentnych. Polecamy następujące preparaty: RESTYLANE, SURGIDERM, JUVEDERM, inne występujące na rynku. Gęstość preparatu dobierana jest indywidualnie dla potrzeb każdego pacjenta.

Na jakie obszary twarzy stosuje się wypełniacze?

Uczulenie na daną substancję (kwas hialuronowy lub kwas polimlekowy), stany zapalne skóry, trądzik, opryszczka, skłonność do występowania blizn przerostowych, ciąża i okres karmienia piersią.

Wypełniacze przywracają naturalną objętość w tych okolicach, w których najintensywniej następuje zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Dotyczy to przede wszystkim okolicy kości policzkowych, policzków, fałdów nosowo-wargowych oraz kącików ust. Ponadto zabiegi wykonywane są na okolicach żuchwy i podbródka, a niekiedy na szyi i skroniach. Wypełnia się również oczodoły i tzw. „dolinę łez”. Rozwiązanie to zapewnia kompleksowe modelowanie twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Dzięki doświadczeniu i wprawnej ręce lekarza zabieg trwa kilka minut i nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Oczywiście jeśli pacjent sobie życzy, obszar poddawany zabiegowi jest znieczulany przy pomocy specjalnego kremu, a następnie lekarz przystępuje do iniekcyjnego wprowadzania substancji w postaci żelu, we wcześniej określony obszar zabiegowy. SkinClinic stosuje nowatorską technikę wprowadzania preparatu za pomocą specjalnych mikrokaniul, które nie ranią tkanek i minimalizują powstawanie siniaków po zabiegu.

Jak długo trwa zabieg i kiedy widoczny jest efekt?

Procedura zabiegowa trwa ok. 30 – 45 minut, a efekt jest natychmiastowy.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

W trakcie zabiegu pacjent odczuwa lekkie ukłucia i rozpieranie.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Dzięki zabiegom wolumetrycznym można zarówno poprawić objętość oraz owal twarzy jak i osiągnąć efekt delikatnego liftingu. Dodatkowym efektem procedury jest poprawa napięcia i nadanie gładkości skórze oraz modelowanie kości policzkowych. Likwidowane są także zmarszczki i bruzdy.

Jak długo utrzymuje się efekt wypełnienia?

W przypadku preparatów Voluma, Juvederm oraz innych bazujących na kwasie hialuronowym efekt utrzymuje się do roku.

O czym należy pamiętać?

W przeddzień zabiegu, w dniu zabiegu i dzień po należy unikać spożywania alkoholu, aby zapobiec ewentualnemu rozszerzaniu i pękaniu naczynek. Ponadto należy unikać aspiryny, witaminy E, preparatów zawierających wyciąg z Gingko.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Zabieg jest iniekcją podskórną, zatem mogą pojawić się zaczerwienienia oraz lekkie i niewielkie zasinienia. Znikają one w przeciągu pierwszych trzech dni. Niemniej jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania makijażu i powrotu do normalnej aktywności.

Przeciwwskazania do stosowania wypełniaczy:

- ciąża, karmienie piersią
- choroby o podłożu autoimmunologicznym
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy