tel.: 32 215 81 11, 32 214 50 56
 info@centrumpodplatanem.pl
All rights reserved © 2019, Centrum Pod Platanem
medycyna estetyczna, stomatologia

Design by Goldfish
Code by Qcreator

Centrum Pod Platanem,

43-502 Czechowice-Dziedzice,

ul. Sienkiewicza 33

Zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych

Laserowe Zamykanie Naczyń

Widoczne zmiany naczyniowe są zarówno defektem kosmetycznym jak i widomym znakiem zaburzeń układu krążenia. Skuteczne zamykanie naczynek na twarzy oraz nogach umożliwia laseroterapia.

Do likwidacji zmian naczyniowych wykorzystujemy platformę Lumenis One – światowej klasy urządzenie nie mające konkurentów na rynku urządzeń laserowych stosowanych w medycynie estetycznej. Zastosowanie kilku modułów w jednym systemie pozwala na likwidowanie bardzo szerokiego spektrum zmian naczyniowych (czerwone, płytkie naczynka modułem IPL, natomiast ciemne o większej średnicymodułem lasera Nd-Yag). Głowica IPL stosowana w Lumenis One różni się znacząco od innych urządzeń IPL dostępnych na rynku. Lumenis One jako pierwszy IPL czwartej generacji wykorzystuje opatentowaną technologię OPT® (Optimal Pulse Technology). Pozwala to na dostarczenie energii świetlnej w dużo wyższej a jednocześnie bezpiecznej dawce. Przekłada się to na ogromną efektywność urządzenia przy jednoczesnym zminimalizowaniu skutków ubocznych.
Aby zamknąć popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 2 do 5 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy, zależy to od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Jeśli naczynko było duże lub zabiegowi poddana została duża powierzchnia, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień.

Wskazania do zabiegu:

- telangiektazje na twarzy
- telangiektazje na ciele
- naczyniaki
- znamiona naczyniowe typu Port Wine Stain
Przeciwwskazania do zabiegu:

- ciąża
- opalenizna (min. miesiąc przed zabiegiem)
- samoopalacze
- kremy z retinolem
- leki i zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek)
- B-karoten
- cukrzyca, bielactwo
- aktywna infekcje w miejscu wykonywania zabiegu
- skłonności do bliznowacenia i problemy z krzepliwością
- aspiryna, leki przeciwzakrzepowe

Postępowanie po zabiegu:

- nie eksponować skóry na słońcu (solarium) min. jeden miesiąc po zabiegu. Należy również zabezpieczać skórę wysokimi filtrami ponieważ promienie ultrafioletowe mogą spowodować przebarwienia
- przez kilka dni po zabiegu nie stosować na skórę środków drażniących i wysuszających
- zalecamy używanie kremu przyspieszającego gojenie
- unikać przegrzewania skóry poddanej zabiegowi (np. sauna, gorące kąpiele)
- unikać zbędnego wysiłku zwiększającego ciśnienie krwi (np. ćwiczeń fizycznych) oraz sytuacji   których skóra jest narażona na urazy
- odpowiednio codziennie pielęgnować skórę naczynkową. Stosowanie odpowiednich   kosmetyków/kosmeceutyków do skóry naczyniowej, które pomagają obkurczyć i wzmocnić naczynia krwionośne. Uzupełnienie niedoborów witaminowych głównie B2, PP i C. Ochrona skóry przed zimnem i wilgocią – stosowanie ochronnych kremów w okresie jesienno-zimowym.