Ortodoncja

Ortodoncja u dzieci i dorosłych

Pora odrzucić przekonanie, że na pewne zmiany w życiu jest już za późno! Ortodoncja nie zna takich ograniczeń! Od dawna nieaktualne jest przekonanie, że wady zgryzu można wyleczyć tylko u dzieci i młodzieży. Dzisiaj jest to możliwe u pacjentów w każdym wieku.

Dzięki leczeniu ortodontycznemu Twoje zęby będą nie tylko lepiej wyglądać, ale również będą zdrowsze. Przede wszystkim skończą się Twoje problemy z czyszczeniem trudno dostępnych miejsc oraz kłopoty z dotarciem szczoteczką w zakamarki między zębami. Dzięki prawidłowemu zgryzowi zmniejszy się ilość kamienia i osadu nazębnego oraz mniejsze będzie ryzyko próchnicy i paradontozy w przyszłości.

Na tym nie koniec korzyści!
Decydując się na korektę nieprawidłowego ustawienia zębów, zagwarantujesz sobie lepsze żucie pokarmów i tym samym zdecydowanie lepsze funkcjonowanie układu pokarmowego.

 

Jak wygląda leczenie?

Jednym z najważniejszych etapów leczenia ortodontycznego jest postawienie prawidłowej diagnozy. W tym celu podczas pierwszej wizyty zbierzemy od Ciebie wywiad oraz przeprowadzimy dokładne badania wewnątrz- oraz zewnątrzustne. Następnie wykonamy Ci zdjęcia radiologiczne (pantomograficzne i cefalometryczne). Pobierzemy też wyciski w celu wykonania modeli diagnostycznych.

Podczas drugiej wizyty zaproponujemy Ci plan leczenia oraz jego koszt. Poinformujemy również o konieczności ewentualnego podjęcia wcześniejszego leczenia z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, periodontologii czy chirurgii stomatologicznej.

W trakcie trzeciej wizyty założymy odpowiedni aparat stały (metalowy lub estetyczny). Założenie aparatu jest całkowicie bezbolesne. Polega na przyklejeniu do zębów zamków i pierścieni, założeniu łuku oraz przymocowanie go ligaturami, tzw. gumkami. Kolor zależy od pacjenta – do wyboru jest dość szeroka gama barw. Następnie ortodonta informuje pacjenta o wszelkich zaleceniach związanych z odpowiednim obchodzeniem się z aparatem. U niektórych pacjentów tuż po założeniu aparatu pojawia się uczucie dyskomfortu, a nawet lekki ból, który w ciągu kilku dni powinien ustąpić.

Kolejne wizyty to wizyty kontrolne zaplanowane co 5-7 tygodni mające na celu kontrolę przebiegu leczenia oraz odpowiednią aktywację aparatu (regulację siły, z jaką aparat działa na zęby).
Po zakończeniu leczenia zastosujemy odpowiednią retencję celem utrzymania efektu leczenia. Może być ona stała (aparat retencyjny klejony od strony językowej zębów – całkowicie niewidoczny) lub wyjmowana (wyjmowana płytka wykonana z przeźroczystego akrylu).

Centrum Pod Platanem
43-502 Czechowice-Dziedzice, ul. Sienkiewicza 33
tel.: +48 32 214 50 11, +48 32 215 81 11
info@centrumpodplatanem.pl

Centrum czynne:
poniedziałek – czwartek: godz. 8:00 – 20:00
piątek: godz. 8:00 – 18:00

 
(C) 2020 Centrum Stomatologii Pod Platanemt - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron